fbpx

Kumaş Cafe Sandalyeleri Nasıl Temizlenir?

Kumaş Cafe Sandalyeleri Nasıl Temizlenir?

Döşemeli kumaş cafe sandalyeleri, çoğunlukla, cafe ve restoran gibi işletmelerde benzersiz parçaları oluşturur. Peki cafe sandalyeleri nasıl temizlenir?

Kumaş Cafe Sandalyeleri Nasıl Temizlenir?

Görünümlerini korumak, cafenizin iyi görünmesini sağlamanın önemli bir parçasıdır. Her türlü yüksek kaliteli mobilyada olduğu gibi, kumaş cafe sandalyelerinizi en iyi koşullarda korumak için belirli bir özen ve korumaya ihtiyaç vardır. Mobilyalarınızı kullanmak kaçınılmaz olarak aşınma ve yıpranmaya maruz kalacağını ve bir noktada üzerine bir şey dökülmesinin büyük olasılıkla olacağını muhtemeldir.

Kumaş Örtülerinin Genel Koruması

Düzenli Vakumlama

Kir ve toz, kumaşların daha hızlı aşınmasına neden olur. Cafe sandalyelerinize döşemeleri en az haftada bir kez iyice temizlerseniz, toz veya kırıntıların mobilyaların kumaşlarına ve gövdelerine nüfuz etmelerini önleyerek daha temiz ve parlak olmalarını sağlar. Bu günlerde, elektrikli süpürgelerin çoğu, mobilya temizliği için ideal döşemelik ataşmanları ile birlikte verilmektedir. Vakum aynı zamanda ev tozu akarları gibi genel alerjenlerin yayılmasının önlenmesine de yardımcı olur.

Kumaş Cafe Sandalyeleri Nasıl Temizlenir?
Kumaş Cafe Sandalyeleri Nasıl Temizlenir?

Doğrudan Güneş Işığından Kaçının

Herhangi bir kumaşta olduğu gibi, kumaş cafe sandalyelerinde uzun süre doğrudan güneş ışığına maruz kalması durumunda, parlak renklerin solmasına sebep olacaktır. Açık alanda bulunan restoran ve cafe gibi yerlerde olduğu gibi güçlü güneş ışığına maruz kalmanın muhtemel olduğu yerlerde, oda kullanımda değilken perdelerin ve perdelerin çekilmesi önerilir.

Profesyonel Temizlik

Yüksek kaliteli mobilyalar bir yatırımdır – döşemeli cafe sandalyelerinizin ömrünü mümkün olduğunca uzatmak için, kumaşın yılda en az iki kez profesyonel olarak temizlenmesini sağlamanız önerilir. Profesyonel temizlik yöntemleri değişiklik gösterebilir ve büyük ölçüde sandalyelerin yapıldığı kumaşın türüne bağlı olacaktır. Piyasada çok sayıda profesyonel temizlik şirketi var, saygın bir şirket seçtiğinizden emin olun – kumaşın göze çarpmayan bir alandaki bir nokta testi, temizlik ürünlerinin çok sert olmamasını ve kumaşa zarar vermemesini sağlamanın iyi bir yoludur.

Uygun Olmayan Temizlik Ürünleri

Kumaş cafe sandalyelerinizin temizliğini profesyonellere bırakmanız önerilir; üzerine sıvı vb. dökülme gibi acil bir durumda olsa da – bazı ürünler kullanılabilir. Ancak sert temizlik ürünleri, döşemelik kumaşta asla kullanılmamalıdır. Aşağıdakiler bazı örnekler önerilmiştir:

  • Çamaşır suyu
  • Amonyak
  • Güçlü asitler
  • Alkali
  • Aşındırıcı Temizlik Ürünleri (Krem Temizleyiciler)

Kuru temizleme

Kuru temizleme sadece kumaş bakım kılavuzunda özel olarak belirtildiği zaman kullanılmalıdır – kuru temizleme şirketleri kumaş üzerinde belirtilen talimatları takip etmelidir.

Dökülmeler ve Leke Temizleme

Kazalar olabilir ve gerçekleşir – leke çıkarmada anahtar faktör zamanlamadır. Herhangi bir dökülmede derhal müdahale edilmeli, leke kumaş üzerinde ne kadar uzun kalırsa – lekeyi çıkarmak veya temizlenmesi o kadar zorlaşır.

Kumaş döşeme sandalyelerinizde herhangi bir temizlik ürünü kullanmadan önce üreticinin temizleme kodlarını kontrol etmeniz önemlidir.

  • S = Solvent – Sadece susuz, temiz temizlik deterjanları kullanın (kuru temizleme ürünleri)
  • W = Su – Sadece su bazlı döşemelik temizlik ürünleri kullanın.
  • SW = Solvent veya Su – Hem saf kuru temizleme solventleri hem de su bazlı temizleme ürünleri kullanılabilir.

Leke Temizleme

Sıvı döküntüleri temiz bir havlu kullanılarak derhal silinmelidir – lekenin daha fazla yayılmasını önlemek için fazla sıkıca bastırmadan, içeri doğru çalışarak fazla sıvıyı çıkarmak için leke hafifçe temizlenmeli. Kumaş döşeme temizlik kurallarınız listelenen onaylanmış nokta temizleme ürünlerine sahip olabilir.

Dökülmeleri ve Lekeleri Temizleyin

Kahve ve Çay

Dökülen maddeyi temiz emici bir bezle mümkün olduğunca temizleyin. Beyaz sirkeyi ve alkolü eşit parçalarda karıştırın, solüsyonla tüy bırakmayan bir bez ıslatın, lekeye hafifçe silerek uygulayın, ardından etkilenen bölgeye emici bir bezle bastırın.

Alkollü İçecekler

Mümkün olduğunca fazla sıvıyı alın.

Temiz bir bezi (ovma alkolle) nemlendirin ve lekeyi yavaşça alın. Bölgeyi sıvı bir deterjanla karıştırılmış soğuk suyla temizleyin – bunu bir kereden fazla yapmak gerekebilir. Alanı bir havluyla kurulayın, ardından tekrar soğuk suyla kurulayın ve temizleyin.

Alkolsüz İçecekler

Mümkün olduğunca fazla sıvıyı alana kadar paspaslayın, sonra lekeyi suyla ve ılık gliserinle hafifçe lekeye sürün. Bölgeyi kuru bir havluyla temizleyin ve ardından soğuk suyla temizleyin.

Çikolata, Dondurma ve Diğer Tatlılar

Kalan artıkları temiz bir bıçakla kazıyın, sıvı deterjanla karıştırılmış su kullanarak temizleyin. Kurutma ve sonra soğuk suyla temizleyin.

Kırmızı Şarap ve Meyve Suyu

Fazla sıvıyı bir bez ya da havlu ile temizleyin ve hemen ardından bir saf su ve alkol karışımı ile derhal temizleyin – 3: 1’lik bir oran.

Yağlı Soslar ve Tereyağı

Lekeyi, fazla yağı almak için bir bıçakla kazıyın, daha sonra sıvı deterjanla karıştırılmış su karışımı uygulayın. Lekeyi kurulayın ve soğuk su kullanarak temizleyin.

Kan

Fazla kan derhal bir bez kullanılarak alınmalı, leke daha sonra temiz beyaz bir sirke ile kurutmak için hafifçe temizlenmeli, daha sonra soğuk suyla temizlenmelidir.

İdrar

Tamamen kuruduktan sonra, idrar lekelerinin çıkarılması zordur ve kumaşın kalıcı renk solmasına neden olabilir. Lekenin derhal temizlik için işlenmesi önemlidir. Fazlalık kuru bir bezle temizlenmeli, leke daha sonra beyaz sirke ve suyla ıslatılmalı, kuru temizlik yapılmalı ve takip etmek için su ve sıvı deterjan karışımı ile muamele edilmelidir. Son olarak, leke soğuk suyla ıslatılmalı ve kuru temizleme yapılmalı.

Leke Dayanıklı Kumaşlar

Döşemeli kumaş cafe sandalyelerinin yoğun kullanıma dayanabileceği küçük çocuklu yoğun bir restoran ve cafe işletmeleri için leke tutmaz bir kumaş seçmek birçok avantaj sağlayabilir.

SandMasa gibi cafe masa sandalye üreticileri, çeşitli özelliklerden – lekelere ve dökülmelere karşı dayanıklılıklarından – faydalanan geniş bir yelpazede cafe sandalyesi kumaş döşemeleri temin etmektedir. Bu kumaş cafe sandalyeleri sadece temizlenmekle kalmaz, aynı zamanda pratik ve kullanışlı bir çözümdür, ancak su ve yağ kumaşa nüfuz edemez ve koltuk içine emilimini önler.

Lekelere karşı dirençli birçok kumaş aynı zamanda anti-bakteriyel ve mantar önleyicidir – mikro organizmaların veya mantarların büyümesini desteklemeyecekleri gerçeği, sadece daha hijyenik değil aynı zamanda hipoalerjenik olmaları anlamına gelir – evden muzdarip olanlara büyük bir avantaj sağlar. toz akarlarına ve mantarlara alerjiler.

Deri Cafe Sandalyeleri

Deri, çok çeşitli özelliklere sahip eşsiz bir doğal kumaştır. Deri döşemeli cafe sandalyelerinin bakımı, standart kumaş meslektaşlarına göre daha düşüktür.

Yarı su geçirmez özelliklere sahiptir – deriye dökülmesi, uygun bir şekilde emilmesi daha uzun zaman alır ve çabuk tutulur. Deri, sadece bu değil, aynı zamanda toz akarları ve mantar gibi genel ev alerjenlerine karşı da dirençlidir.

Deri, özel ürünler kullanılarak temizlenebilir, bu, kumaşın çatlakları boyunca düzenli vakumlama ile birleştiğinde, deri kumaşınızın en iyi durumda kalmasına yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda bir deri koruyucu uygulamak da iyi bir fikirdir – bu, kumaş üzerinde bir bariyer oluşturarak dökülmelerin dalmasını ve emilmesini zorlaştıracaktır.

Not: Bu makalede listelenen bilgiler yalnızca bir yönergeyi temsil etmektedir – verilen tavsiye her tür döşemelik kumaş için uygun olmayabilir. Her zaman dikkatlice okumak ve her döşemelik kumaş bakım talimatında verilen bilgileri takip etmek önemlidir. SandMasa çalışanları, yukarıdaki muamelelerin herhangi birinin neden olduğu zararların için herhangi bir sorumluluk veya tazminat talebinde bulunamazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba SandMasa!
Ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
preloader