fbpx

Kafeniz için Harika Bir Ortam Yaratmanın 4 Yolu

Kafeniz için Harika Bir Ortam Yaratmanın 4 Yolu

Ürünlerinizin kalitesinin yanı sıra, kafenizin gerçek başarısını belirleyebilecek başka birçok faktör var. Bunlardan biri tasarım.

Kafeniz için Harika Bir Ortam Yaratmanın 4 Yolu

En başarılı modern kafelerin bir tür tema ya da konsepte dayandığı doğruysa da, popülerliğin “ambiyans” adı verilen maddi olmayan kaliteye düştüğünü söylemek de doğru olabilir. Peki kafeniz için mükemmel ambiyansı yaratmaya ne dersiniz? İşte size yardımcı olabilecek kafeniz için harika bir ortam yaratmanın 4 yolu

Kafeniz için Harika Bir Ortam Yaratmanın 4 Yolu
Kafeniz için Harika Bir Ortam Yaratmanın 4 Yolu

Müziğin Yararlarına Uyum Sağlayın

2018 yılında eğlence ve medya araştırma şirketi olan bir kuruluş tarafından yapılan bir ankete göre, kafe sahiplerinin %84 ‘ü, müşteri frekansının arka plan müziğini tanıttıktan sonra geliştiğini söylüyor. Buna ek olarak, her 4 müşteriden 1’i, arka planda müzik çalan cafe ve restoran gibi yerlerde yiyecek ve içeceklere yaklaşık %5 daha fazla para harcama eğiliminde olmuştur. Bununla birlikte, çaldığınız müzik türünün temanızı veya tasarımınızı yansıtması gerektiğini unutmayın.

Konuklarınız Rahat Oturuyorlar Mı?

Uygun oturma ortamı ambiyansta önemli bir rol oynar ve ideal olarak farklı oturma senaryoları yaratmalısınız. İki kişilik geniş sehpalardan, arkadaş gruplarının sabah kahvesi için buluşabileceği geniş koltuklar, çeşitli oturma alanlarına sahip kafelerin daha fazla ziyaretçi çekmeye eğilimli olduğunu göstermiştir.

Kat Planınızla Başa Çıkmak

Tüm önemli kat planının geliştirilmesinde asla kırılmaması gereken tek önemli kural, geçen müşterilerin ekranlarınız, menü kartlarınız ve en önemlisi iç mekanınızla ilgili her zaman net bir görüş hattına sahip olması gerektiğidir. Biz doğanın meraklı bir cinsiyiz ve eğer yoldan geçenler içeri bakarsa ve müşterilerin rahat göründüğü, iyi düşünülmüş ve rahat bir atmosfer görebilirse, o zaman içeri girip denemek için çok daha meyilli olabilirler. Davetkar görünmenin yanı sıra, ideal kat planınızın trafik akışını ele alması gerekir. Alanınızı kullanmaya çalışın ki çalışanlar ve müşteriler masa ve sandalyelerin etrafında serbestçe hareket edebilsinler.

Fikirlerinizi Satın Almak

Genel ortamınız için belirleyici olan, müşterilerinizin kapıya girişte nasıl davranıldığıdır. Bu eski bir klişe ama ilk izlenim gerçekten önemli. Çalışanlarınızın, mükemmel müşteri hizmetleri elde etmeyi ve sunmayı umdukları şeyi satın almalarını sağlayın. Tasarımları veya temaları üniforma giymelerini gerektirebilir. Bu nedenle, genel temanızı ve formunuzu açıklamak için zaman ayırın.

Müşterilerinize ne yaptığınızla ve neyle uğraştığınızla ilgili hemen her şeyi söyleyen bir şey varsa, orası sizin ortamınızdır. Bu makaledeki fikirleri izleyerek harika bir ilk ve kalıcı bir izlenim yaratma yolunda iyi olacaksınız.

Open chat
1
Merhaba SandMasa!
Ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
preloader