fbpx

Doğru Yükseklik Tabure Nasıl Seçilir?

Doğru Yükseklik Tabure Nasıl Seçilir?

Tabureler, cafenizde ki en zorlu mobilya parçalarından biridir ve yalnızca görünümlerine dayalı olarak satın almak cazip gelebilse de, cafeniz için uygun olan doğru yüksekliğe, bakıma ve hissine sahip olmanızı sağlamak önemlidir. Bir araya getirdiğimiz bu kolay rehber sayesinde doğru yükseklik tabure nasıl seçilir konusunda doğru tabureyi satın almak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Doğru Yükseklik Tabure Nasıl Seçilir?

Taburelerimiz 3 ana kategoriye ayrılır: kısa, orta ve yüksek ancak bireysel yüksekliklerde küçük farklılıklar olabilir, bu nedenle sipariş vermeden önce özellikleri kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir. Bununla birlikte, en önemli şey tabure seçerken, bakıcının bacaklarına yer olduğundan emin olmak için etrafına yerleştirdiğiniz masanın veya tezgahın yüksekliğini düşünmektir.

Doğru Yükseklik Tabure Nasıl Seçilir?
Doğru Yükseklik Tabure Nasıl Seçilir?

Kısa Tabureler

Kısa tabureler, kafanızda alabileceğiniz en kullanışlı tabure türlerinden biridir, çünkü ek oturma alanı olarak görünmek ve çarpıcı yan masalara dönüştürülmek üzere dışarı çıkarılabilirler.

  • Genellikle bu ölçüler 44-46cm yüksekliğindedir.
  • Depolama alanı sınırlıysa istiflenebilir
  • Yan sehpalar olarak da kullanılabilir

Orta Tabureler

Bunlar ayrıca tezgah tezgahları olarak sınıflandırılır ve adlarından da anlaşılacağı gibi, kafe tezgahlarının altına oturmak için tasarlanmıştır.

  • Genellikle bu ölçüler 62-66 cm yüksekliğindedir
  • Genellikle kafeterya sayaçlarınızla aynı yükseklik
  • Bazı istiflenebilir tasarımlar mevcuttur
  • Bazıları dönebilecek şekilde tasarlanmıştır

Uzun Boylu Tabureler

Bunlar bar tezgahları ve bar masaları için kullanılır ve kafe alanınıza şık bir görünüm kazandırır.

  • Genellikle 75-76 cm yüksekliğindedirler.
  • Geri veya olmadan gel
  • Bazı stilleri döner

Ayarlanabilir Tabureler

İhtiyacınız olan taburenin tam yüksekliğinden hala emin değilseniz, o zaman ayarlanan Detroit tezgahlarımız kurtarmanız için tasarlandı. Herhangi bir kafe ortamında iyi bir fikirdir çünkü farklı yükseklikteki insanların tezgahın üzerine dizlerini çarpmadan üstlerinde oturmalarını sağlar.

Ana Tabure Stilleri

Endüstriyel – Bunlar, en popüler marka Tolix olan daha sert ve hazır bir görünüme sahiptir. Ayrıca Detroit tabure ve Helen tabure gibi metal ve ahşabı birleştiren diğer basit tasarımlara da dikkat edin.

Renkli – Renkli tabureler, sade bir alanı kolaylıkla dönüştürmek için renkler ve yüzeyler ile biraz çılgına dönmenizi sağlar. Bizim çoğaltma Tolix tabureler bir renk yelpazesinde gelir, bu da onları dekorunuza sığdırmayı kolaylaştırır. Funky latte taburelerimizi de beğenebilirsiniz.

Rustik tabureler – Bunlar, onlar hakkında daha basit bir zarafete sahip olan zamansız klasiklerdir. Çeşitli sırtsız tasarımlarda ve sırtlarda gelen Bentwood dışkılarımızı kastediyoruz.

SSS

Tabureleri dışarda mı kullanmalıyız?

Metal tabureler kesinlikle dış mekanda kullanılmalıdır, ancak zorlu iklim koşullarında aşınabileceği için gece getirmeleri her zaman akıllıca olacaktır. Kısa tabureler, kısa tabureli tolix taburelerimiz gibi bunlar için en iyisidir.

Tabureleri karıştırıp eşleştirmeli miyiz?

Evet kesinlikle. Tabure ile ilgili en iyi şeylerden biri, onlarla deney yapmanıza izin veren sandalyelerden daha ekonomik olma eğilimindedir. Bir masanın etrafına farklı yüksekliklerin yerleştirilmesi tavsiye edilmese de, eklektik bir vibe oluşturmak için çok sayıda farklı renk kullanmak eğlencelidir.

Çocuklar için en iyi tabureler hangileridir?

Çocuklar rahatça yorulduğundan ve tabureye geri döndüğünde güvenli bir şekilde oturabildiğinden sırtlı tabureleri öneriyoruz.

Burada SandMasa masa sandalye’de çeşitli stil, malzeme, renk ve ebatlarda ticari tabureler bulunduruyoruz; böylece tam olarak aradığınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Neden çevrim içi mağazalarımıza atmıyorsunuz ya da masa sandalye ürünlerimizi görmek için showroom’umuza ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba SandMasa!
Ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
preloader