fbpx

Doğru Cafe Masalarını Seçme ipuçları

Doğru Cafe Masalarını Seçme ipuçları

Cafe masaları, cafelerde ki yemek mekanının estetiğinde önemli bir rol oynarken, pratik ve işlevsel olmaları eşit derecede önemlidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda masa üstü ile doğru kararı vermek zor olabilir, bu yüzden size yol gösterecek doğru cafe masalarını seçme ipuçları verdik.

Doğru Cafe Masalarını Seçme ipuçları

Doğru Cafe masalarını seçmek için 6 dikkat edilmesi gereken nokta var bunlar boyut, masa ayakları, masa paketleri, malzemeler, işlevsellik ve renk. İşte bu saydığımız etkenlerin nasıl olacağı;

Doğru Cafe Masalarını Seçme ipuçları
Doğru Cafe Masalarını Seçme ipuçları

Boyut

Cafeterya masalarına bakmadan önce, hangi boyutta masaya ihtiyacınız olduğunu bilmeniz önemlidir. Çoğu masa üstü aralıkları çeşitli ebat ve şekillerde sunulur ve bir ebatın cafeniz boyunca yeterli olması veya masa şekil ve ebatlarının bir karışımının alanınız için en iyi şekilde çalıştığını görebilirsiniz.

Genellikle 700mm veya 800mm kare masa üstleri çok yönlüdür, çünkü 1 ila 4 kişiyi barındırırlar ve birlikte oturmak isteyen daha büyük bir grubunuz varsa, büyük bir masa yapmak için masaları bir araya getirebilirsiniz.

600mm masa üstü çok küçük ve sıkışık olduklarından çok kullanışlıdır ve oturma kapasitenizi arttırmak için yer alanınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Bu masa üstü boyutu 1 ila 2 kişiyi barındırabilir ve dar köşelere veya küçük girintilere kolayca girer. Ayrıca, 1 veya 2 kişinin 4 kişiye yönelik bir masa alması sorununu önlemeye yardımcı olurlar.

Masa Ayakları

Masa üstü masalarımız çoğu masa tabanına sığar (böylece özel bir masa oluşturabilirsiniz). Ancak, yeni masa ayaklarına ihtiyacınız varsa, biz de yeni trend masa ayakları da bulunmaktadır. Genel olarak, merkezi çubuklu bir masa ayağı, sandalyeleri masanın altına kaydırmak için daha fazla alan bulunduğundan iyi bir seçimdir, böylece müşteriler ve çalışanlarınız masalar arasında daha kolay geçiş yapabilir. Ancak, aralarından seçim yapabileceğiniz başka stiller de, masa ayağı modelleri de var.

Masa Paketleri

Sıfırdan başlıyorsanız veya sıkı bir bütçeyle çalışıyorsanız, bir üst ve ayak içeren masa paketlerimiz daha uygun fiyatlı bir seçenektir. Böylelikle masa üst tabanı ve masa ayağı için ekstra fiyat ödemeden sunulan seçeneklerden seçim yapılabilir.

Malzemeler

Genel olarak konuşursak, iki ana masa tipi vardır ve bunlar sert ağaçtan veya laminat, melamin veya kaplama ile kaplanmış yonga levhadan yapılan katı üstlerdir. Bu ikinci seçenek daha ucuzdur ancak daha düşük bir şekilde değildir. Aslında, Isotop ve Werzalit gibi şirketler tarafından sunulan yenilikçi teknolojiler nedeniyle, bu üstler son derece dayanıklıdır ve yıllarca dayanır. Ayrıca, gerçek ahşap veya granit (ya da taklit etmeye çalıştıkları herhangi bir malzeme) gibi görünürler ve gerçek olanın bir kısmını tutarlar.

İşlevsellik

Her gelişen kafede, ısıya ve lekeye karşı dayanıklı olan ve müşteriler arasında hızla silinebilecek masa üstlerine ihtiyaç duyulur. Laminat masa tablaları bu kısaca uymaktadır ve ayrıca tüm yıl boyunca açık havada da kullanılabilecekleri için hava şartlarına dayanıklıdır. Masa üstlerinin bozulmamış görünmesini sağlamak için gereken tek şey nemli ve aşındırıcı olmayan bir temizleme solüsyonuyla silinmektir.

Renk

Masanızın üst kısmına ve malzemesine oturmuş kalan tek şey bir renk veya desen seçmek. Bu sizin dekorunuza veya temaya bağlı olacaktır. Bazı cafe sahipleri masa üstlerini mevcut donanımlarla eşleştirmeyi severken, diğerleri dekorlarını tamamlayacak bir desen veya renk seçmeyi tercih ediyor. Yemek alanınız daha büyük görüneceği için küçükse beyaz masa üstü veya hafif kereste iyi bir seçimdir ve parlak renkli kafeterya sandalyeleriyle her zaman bir renk pop ekleyebilirsiniz. Jet siyah masalar her zaman zarif ve şık görünür ve zarif fakat modern bir görünüm için siyah veya beyaz sandalyelerle eşlenebilir. Eğer cafeniz daha gelenekselse, rahat ve davetkar bir görünüm için merdiven sırtlı veya bükülmüş ahşap sandalyelerle eşleştirilmiş koyu renkli ahşap masa üstleri tercih edebilirsiniz.

Burada SandMasa‘ da, kafe alanınızı doldurmanıza yardımcı olacak çok çeşitli cafe masaları, masa ayakları, masa paketleri ve cafe sandalyeleri bulunmaktadır. Tüm mobilyalarımız ticari kullanım içindir ve son derece rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılmıştır. Neden çevrim içi mağazamıza göz atmıyorsunuz, daha sonra başvurmak üzere ürünlerimize bakabilir veya ne sunabileceğimize daha yakından bakmak için showroomumuzu ziyaret edebilirsiniz. Sizi orada görmeyi çok isteriz!

SandMasa ‘yı arayarak ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba SandMasa!
Ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
preloader