fbpx

Bar Tabureleri Nasıl Temizlenir?

Bar Tabureleri Nasıl Temizlenir?

Bar Tabureleri Nasıl Temizlenir?

Bar taburelerinizi satın aldıktan sonra, yeni oldukları gibi mükemmel durumda tutmanıza yardımcı oluruz. Farklı tipteki bar tabureleri temizlik için farklı bir yaklaşım gerektirir, ancak ihtiyacınız olan tüm bar tabureleri temel bakımı için bar tabureleri nasıl temizlenir:

  • Sıcak sabunlu (bulaşık deterjanı) su için bir kova / hazne
  • Yumuşak kıl fırça
  • Tüy bırakmayan, temiz, yumuşak bir bez ve mikro fiber bir bez

Bar taburelerinizi yumuşak, temiz bir bezle kuruttuktan sonra, fazla su sıkılarak ılık sabunlu bir çözeltiye batırılmış mikro fiber bir bezle silin. Kalan inatçı lekeler varsa, o zaman bir sonraki hangi yaklaşıma karar vereceğine karar verme zamanıdır.

Bar Tabureleri Nasıl Temizlenir?
Bar Tabureleri Nasıl Temizlenir?

Kumaş Bar Tabureleri Nasıl Temizlenir?

Daha inatçı leke çıkarılması için biraz daha fazla basınç gerekli olacaktır. Yağlı veya yağ bazlı bir leke için, az miktarda temiz deterjan kumaşa hafifçe uygulandı, silerek temizlendi ve lekenin açıkladığını ve kaybolduğunu görmesi gereken işlemi tekrarlayın.

Bar tabureleriniz çokça kullandıysa, özellikle ailenizi, arkadaşlarınızı eğlendirdiyseniz ve yiyecek ve içecek döküldüyse, uğraşabileceğiniz birkaç ekstra lekeler bulabilirsiniz.

Çocuğunuz varsa, ketçap lekelerinin çıkarılmasını zaten biliyor olabilirsiniz.

Öncelikle döşemedeki fazla ketçapı sıyırın, iki bardak soğuk su çözeltisini bir çorba kaşığı bulaşık deterjanıyla karıştırın.

Solüsyonu temiz beyaz bir bezle kullanın ve lekeyi yavaşça ovalayın ve kurulayın ve lekeyi kayboluncaya kadar işlemi tekrarlayın. Leke özellikle inatçı ise, 1 çorba kaşığı beyaz sirke, 1 çorba kaşığı sıvı sabun 2 bardak ılık su ile karıştırılarak çözülünceye kadar lekeyi kurutmak için kullanılır.

Kırmızı şarap, genellikle bar taburelerimizi lekeleyen başka bir kırmızı renkli suçludur. Dökülen madde az önce lekelenmişse – ovalamayın – aşırı sıvıyı mutfak rulosuyla veya temiz bir bezle silin.

Kırmızı şarap lekelerinde düzenli olarak kullanılan ve sık sık evinizde vermeniz gerekenlere bağlı olan birkaç popüler çözüm vardır. Köpüklü su veya lekeyi beyaz şarapla kaplamak – pigmenti kırmızı şarabın dışına çıkarır !!

Leke üzerine serpilmiş kabartma tozu veya kabartma tozu hamuru da iyi kullanılan bir yöntemdir.

Köri lekeleriyle, kilerdeki köri zerdeçal lekeye neden olduğundan, kumaş çubuk taburelerinize dökülürse hızlı hareket etmeniz önerilir.

Aşırı körileri mutfak rulosuyla lekelenerek giderin. Lekede lekelenmek için beyaz bir sirke çözeltisi ve bulaşık deterjanı içeren temiz bir beyaz bez kullanın. Köri renginin artık solmayacağını düşünene kadar devam edin.

Bir saat beklettikten sonra çözeltiyi temiz suyla ıslatılmış temiz bir bezle yıkayın. Hepsi başarısız olursa, lekeyi çıkarmak için alkolü ovmayı deneyin. Üzerine sıvı uyguladıktan sonra lekenin kurumasını unutmamak önemlidir.

Kumaşa kuvvetli bir leke çıkarma işlemi yapmadan önce, küçük bir görünmeyen alanda test yapılması tavsiye edilir.

Mürekkep lekeleri için hafifçe bir miktar sürtünme alkolü lekeye sokun, bir süre bekleyin ve ardından temiz ve kuru bir bezle hafifçe silin ve leke gerektiriyorsa tekrarlayın

Bar taburesinin kumaşına leke siperi uygulanması onu günlük kullanımdan koruyacaktır.

Suni Deri Bar Tabureleri Nasıl Temizlenir?

Suni deri bar tabureleri genellikle ağır metal bir tabana ve hafif bir suni deri kumaşa sahiptir, bu da ne yazık ki çatlak ve çiziklere kolayca zarar verebilir ve bu nedenle yumuşak bir temizleme işlemi gerektirir

Bunu yapmak için profesyonel bir temizlik ürünü satın almak mümkündür veya bar taburesi çok kötü lekelenmemişse ve sadece ‘tazeleme’ gerektiriyorsa ev yapımı bir temizlik kiti yeterli olabilir.

Hafifçe yıkayan bir sıvı, aşındırıcı olmayan bir bez, mikrofiber bir bez, kuru bir sünger veya kağıt havlu ile karıştırılmış ılık su ve bazı ek koruma için bazı bebek yağı gereklidir.

Bar taburesini temizlemeden önce küçük bir alanın test edilmesi tavsiye edilir ve eğer bu kabul edilebilirse, bir bezi ılık sabunlu çözeltiye batırarak devam ettirin, fazla suyu sıkarak ve suni deriyi bir mikrofiber bezle kurutmadan önce hafifçe silerek devam edin.

suni deriyi beslemek ve çatlamasını önlemek için, oturmuş toz parçacıklarını gidermek için koltuğu kuru bir kağıt havluyla silin ve kuru bir süngere az miktarda bebek yağı uygulayın ve silerek silin.

Bunun doğal olarak kurumasını sağlayın; bar tabureniz bozulmamış durumda olacaktır.

Ahşap Bar Tabureleri Nasıl Temizlenir?

Ahşap bar tabureleri görünüşte çarpıcı, bu şekilde görünmelerini sağlamak düzenli bakım ile yardımcı oluyor.

Dışkı tozunu alarak başlayın ve sonra tahtaya oturmuş olabilecek tozu toplamak için nemli bir bez kullanın.

Ahşabı temizlemek için, ılık su ve ahşabın tahılı boyunca nazikçe çalışan yumuşak bir deterjan kullanın ve ahşabın çok uzun süre ıslak kalmasını önlemek için kuru bir bezle kurulayın.

Ahşabın üzerinde inatçı lekeler varsa, beyaz ruhu olan bir bez onları çıkarmalıdır, ancak en önemlisi, tam olarak işlemeden önce ilk önce gizli bir alanın üzerine test yapın.

Ahşap tamamen kuru olduğunda, az miktarda mobilya temiz bir bezle parlatılır ve ahşabın yüzeyini tamamen temiz bar tabureleri oluşturmak için silin.

Akrilik Bar Tabureleri Nasıl Temizlenir?

Akrilik bar tabureleri, çok çeşitli renklerde geldikleri için son derece popülerdir ve iyi görünmelerini sağlamak için herhangi bir özel ürün gerektirmediğinden ve dökülme veya lekelenme konusunda endişelenmediğiniz için bakımı son derece kolaydır.

Tüylü silecek bir materyal veya mikro fiber bez kullanarak akrilik bar taburenizi düzenli olarak temizleyin. Herhangi bir lekeyi çıkarmak için nemli bir bez yeterli olmalı ve lekeler inatçı ve kalıcı ise bebek havlusu ile yapılmalıdır.

Akrilik bar taburenizin kötü bir şekilde çizildiğini tespit ederseniz, yaklaşık 800 kum ve 1200 kum zımpara kağıdı ve bazı plastik cila satın almanız gerekebilir.

800 kumlu zımpara kağıdını suya batırarak ve ardından dairesel bir hareketle çizik alana birkaç dakika hafifçe sürterek işlemi başlatın, ardından 1200 kumlu zımpara kağıdını ıslatın ve tüm çizikler yok olana kadar işlemi tekrarlayın.

Yumuşak bir bezle kurulayın ve ardından plastik cilasını uygulamak için farklı bir kuru bez kullanın.

Akrilik temizliğinde önemli bir faktör, malzemenin bulanıklaşmasına neden olacağı için amonyak kullanmamaktır. Herhangi bir temizlik ürününün içeriğini daima kontrol etmeniz önerilir.

Metal Bar Taburesi Çerçevelerinin Temizliği ve Bakımı

Ve son olarak bar taburelerinizin metal / çelik çerçevesinin bakımı ve bakımı için.

Mobilyanızda bulunan ve metalin kolayca paslanabileceği metal yapılara dikkat etmek önemlidir, ancak genel dökülmelere ve lekelere karşı oldukça dayanıklıdır.

Dökülen herhangi bir şarap veya düşürülmüş yiyecekler nemli bir bezle kolayca silinir ve bir çay havlu veya mikrofiber bezle kurulanır. Herhangi bir lekenin çıkarılması için inat varsa, beyaz sirke çözeltisi sorunu çözmelidir.

Ek olarak, WD40 veya bebek yağı gibi bir yağlayıcı kullanmak, metali koruyacak ve yeni kadar iyi görünmesini sağlayacaktır.

Umarız bu bilgilerden bazıları bar tabureleri nasıl temizlenir ve bar taburelerinizin bakımı konusunda yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba SandMasa!
Ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
preloader